KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13272340
nr 1327 2340
Ferdinand Hernlund
(1837-1902), Sverige
Blandteknik, Vattenkvarn, Signerad, med dedikation, Östergötland, bladets mått: 11,5x18 cm
Ferdinand Hernlund, svensk målare född i Eksjö 1837, död 1902 i Medevi.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 maj 2020
kl 18:37:02
18/5 11:08:18
Ferdinand Hernlund
Läs mer om Ferdinand Hernlund